Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bursa Cinayet Büro Amirliği Bir Başarı Daha

Bursa Cinayet Büro Amirliği Bir Başarı Daha

Bursa Cinayet Büro Amirliği

TAÇSIZ KRAL ÖLDÜRÜLDÜ
Bursa’da 18 yıl önce işlenen Faili Meçhul olan Cinayet Bursa Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerince aydınlatıldı.Kan donduran olay 25 Ekim 2006 tarihinde merkez Yıldırım ilçesi Yiğitler Mahallesi’nde Doğa Parkında kimliği belirsiz, yarı çıplak ve bacağında Taçsız Kral dövmeli bir genç tabancayla vurulmuş halde öldürülmüş olarak bulundu.
Şahsın üzerinde kimliğini belirlemeye yardımcı olan bir ipucu bulunamayınca, şahsın kimliği bacağındaki Taçsız kral dövmesinden yola çıkılarak tespit edilmeye çalışıldı. Ancak bu mümkün olmadı fakat olaydan bir gün sonra merkez Osmangazi İlçesi Başaran Mahallesi’nde bir evde çıkan yangın ile olayın bağlantılı olabileceğini düşünen ekipler soruşturmayı derinleştirdi ve Doğa parkında tabancayla vyçurularak Öldürülen şahsın bu evde ikamet yanan 25 yaşındaki Tuncay Türk olduğu tespit edildi. Tuncay Türk isimli şahsın Öldürülmesi ve evinin kundaklanmasıyla ilgili o dönemde yakın çevresi ile ilişki yaşadığı kadın gözaltına alındı fakat olayın zanlıları tespit edilemedi.
Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Cinayet Büro Amirliği bu olayla ilgili çalışmalarını yürüttüğü 2023 ve 2024 yılında 6 ay süren bir soruşturma sonrasında 18 yıl boyunca çözülemeyen “Taçsız Kral” cinayetini çözdü. Yapılan soruşturmada, Tuncay Türk’ün o dönemde ilişki yaşadığı kadının akrabaları tarafından evinden zorla kaçırıldığı ve Yiğitler Mahallesi’nde Doğa Parkı’nın içindeki ormanlık alana götürüldüğü ardından burada öldürüldüğü belirlendi.
Cinayetin detayları tüyler ürpertirken, şüphelilerden 2’sinin öldüğü bir diğerinin başka bir suçtan cezaevinde olduğu tespit edildi. Son şüpheli Y.K ise gözaltına alındı. Olayları tüm detaylarıyla anlatan şüpheli, sevk edildiği mahkemece tutuklandı. Cinayet kurbanının, ilişki yaşadığı kadının akrabaları tarafından evinden zorla kaçırılıp ormanlık alana götürülerek silahla öldürüldüğü belirlendi.

Dosyanın detayına inen ekipler olaydan bir gün sonra Tuncay Türk’ün evinin kundaklanması ve cinayetin planlanmasına adı karışan 40 yaşındaki Y.K.’nın kimliğini belirlediler. Olayın namus yüzünden işlenebileceğini düşünen ekipler kadının akrabalarıyla bağlantılarını da araştırdılar. Bu esnada cinayetin geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden İ.K. tarafından işlendiği, olaylara onunla birlikte R.A. Z.A ve Y.K.’nın da karıştığı tespit edildi. Z.A.’nın başka bir suçtan cezaevinde olduğu R.A.’nın da hayatını kaybettiği belirlendi.

 

Sorgudaki ifadesinde olayların detaylarını anlatan Y.K. cinayeti kendisinin gerçekleştirmediğini İ.K. tarafından işlendiğini, kundaklama olayını ise kadının evde hatırası kalmasın diye yaptıklarını itiraf etti.

 

Olay günü 22 yaşında, bugün ise 40 yaşında olan Y.K. Asayiş Şube Müdürlüğü Cinyet Büro Amirliğindeki sorgusunun ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Cezaevindeki bir kişi hakkında da bu olaydan tutuklama kararı verildi.
Yıllardır Taçsız Kral Cinayeti olarak bilinen 18 yıldır aydınltılmayı bekleyen Faili Meçhul cinayet olayı Bursa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerince aydınlatılmış oldu.
Son zamanlarda birçok olay aydınlatan Bursa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ve Cinayet büro Amirliği Rütbelileri ve Personellerini bir kez daha tebrik ediyoruz.

Haber Haşim ZENGİ