Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sarp Dağlar Aşıldı Şırnak İle Van’ı Birbirine Bağlayacak Tünelde Işık Görüldü

Sarp dağlar aşıldı Şırnak

Sarp dağlar aşıldı Şırnak ile Van’ı birbirine bağlayacak tünelde ışık gürüldü
Huzur ve güvenliğin sağlanmasıyla yapımına başlanan “Şırnak-Van Yolu Tünel Projesi”nin tamamlanması konforlu ve güvenli yolculuk yapmanın yanı sıra ekonomi ve turizmin gelişmesine de katkı sağlayacak. İlk tünelinde ışık görülen projede, 15 kilometrelik 12 tane daha tünel inşa edilecek. Hayata geçirilecek olan toplam 190 kilometrelik karayolu projesiyle Şırnak ile Van arasındaki mesafe 200 kilometre kısalacak. 6 saat olan yolculuk süresi ise 2 saate inecek.

Şırnak’ta bir dönem terör kamplarının bulunduğu Uludere ilçesi yakınlarında yer alan Bestler-Dereler bölgesi, huzur ve güven ortamının sağlanmasıyla birlikte modern tünel ve yola kavuşuyor.

Sarp dağlar aşılarak Şırnak-Van arasında yapılan yol ve tüneller sayesinde iki şehir arasındaki 390 kilometrelik karayolu 190 kilometreye, 6 saat olan yolculuk süresi ise 2 saate düşecek. Yapımına 2012’de başlanan, terör olayları nedeniyle ara verilen, PKK’lı teröristlerin saldırılarında 7 şehit verilen yol ve tünel inşaatının önümüzdeki yıl tamamlanması planlanıyor.
HABER:Mahmut PAÇAL