Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Prof.Dr.Seda Sancak Nurdan Amansız Hastalığa Yenik Düştü

İstanbul Fatih Sultan Mehmet Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’nde Acı Kayıp.

İstanbul Fatih Sultan Mehmet

İstanbul Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bölümü Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Seda Sancak Nurdan (52), yakalandığı amansız hastalıkla verdiği mücadeleyi kaybetti. Erken yaşta hayata veda eden Prof. Sancak Nurdan’ın ölümü, sevenlerini yasa boğdu.

Başarılı Doktor Kansere Yenik Düştü

27 Şubat’ta İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Prof. Dr. Seda Sancak Nurdan için bugün çalıştığı kurum olan Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tören düzenlendi.

Hürriyet’ten Hülya Sancak’ın haberine göre; çalışma arkadaşları, hastaları, ailesi ve sevenlerinin katıldığı törende yapılan konuşmalarda Prof. Sancak Nurdan’ın işine olan bağlılığı, disiplinli çalışması ve sevecenliği vurgulanırken, gözyaşları sel oldu.

Hastanedeki törenin ardından Şakirin Camisi’ne getirilen Prof. Dr. Sancak Nurdan’ın cenazesi, öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından dualarla ve helallik alınarak Karacaahmet Mezarlığı’na defnedilerek ebedi yolculuğa uğurlandı.

Prof. Dr. Seda Sancak Nurdan kimdir?
Aslen Trabzonlu olup, 1972 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Seda Sancak, Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. İstanbul Tıp Fakültesi’ni bitiren ve pek çok klinik çalışmaya katılan, uluslararası dergilerde makaleler yayımlayan Prof. Dr. Seda Sancak Nurdan, Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları Hastanesi, Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde görev yaptı. Almanya’da Hamburg Onkoloji ve Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nde gözlemci olarak çalışmalar yapan Prof. Dr. Nurdan, Leipzig Üniversitesi Endokrinoloji ve Nefroloji departmanında da çeşitli araştırma ve çalışmalara katıldı.
(HABER MERKEZİ)
TuranınSesi Medya Haber Ajansı