Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Lütfü Savaş da YSK kararı öncesinde Ankara’ya gitti

31 Yerel seçimlerinde CHP’den

31 Yerel seçimlerinde CHP’den Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan ancak seçimi kaybden Lütfü Savaş, CHP’nin Hatay seçimlerine yönelik itirazın görüşüleceği Yüksek Seçim Kurulu (YSK) önünde toplanma kararı kapsamında Ankara’ya gitti.

Savaş yaptığı açıklamada, “Elimizde gerçekten bu seçimi etkileyecek çok önemli doneler var. Biz inanıyoruz ki yarın haklı olan kazanacak. Hatay kazanacak, biz kazanacağız” dedi.

Hatay’da CHP’nin seçim sonuçlarına itirazları devam ederken Hatay İl Seçim Kurulu, mazbatayı AK Partli Mehmet Öntürk’e verdi.

CHP, itirazının İl Seçim Kurulu tarafından reddedilmesinin ardından Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) başvurdu. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, parti yöneticileri ile birlikte bugün YSK’ye giderek YSK Başkanı Ahmet Yener ile görüştü. CHP yöneticileri YSK önünde açıklama yaparken, çok sayıda partili de destek verdi.

“Hakkımızı nerede olursa olsun sonuna kadar arayacağız”

CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, yarın CHP’nin adayı ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ile belediye başkanlarının da katılımıyla YSK önünde yeniden toplanacaklarını söyledi. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş da yarın YSK önünde yapılacak açıklama için Ankara’ya gitti.

Lütfü Savaş, bu akşam X hesabından bir video yayınladı. Savaş, videoya; “Başkentimiz Ankara’dayız. Hakkımızı nerede olursa olsun sonuna kadar arayacağız. Haklıyız ve YSK’nın itirazlarımızı kabul etmesini bekliyoruz” notunu düştü.

Savaş, videoda “Ankara’dayız. YSK süreci başladı. Elimizde gerçekten bu seçimi etkileyecek çok önemli doneler var. Biz inanıyoruz ki yarın haklı olan kazanacak. Hatay kazanacak, biz kazanacağız” ifadelerini kullandı.

(HABER MERKEZİ)