Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İsrail Gazze’ye Yardım Götüren Kamyonlara Ateş Açtı

İsrail Gazze’ye Yardım Götüren Kamyonları Hedef Aldı Ve Ateş Açtı İsrail’in Yaptığı Katliamı Maalesef Dünya Seyirci Taş Üstüne Taş Bırakmayan İsrail’e Kim Dur Diyecek.

İsrail Gazze'ye Yardım Götüren

Filistin yönetimi, İsrail’in Gazze’nin güneyinde, yardım kamyonlarına ateş açması sonucu 70 kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi. Yaralıların durumu nedeniyle bu sayının 100’ü bulabileceği belirtildi. İsrail ordu sözcüsü, saldırıya ilişin bilgisinin olmadığını söyledi.

İsrail yardım bekleyenlere ateş açtı: 70 Filistinli hayatını kaybetti
İsrail bombardımanı altındaki Gazze Şeridi’nde can kaybı 30 bini aştı.

Gazze’deki Kemal Advan Hastanesi yetkilisi Reuters’a, İsrail’in yardım kamyonlarına ateş açması sonucu 50 kişinin öldüğünü söyledi.

Katar merkezli El Cezire televizyonunun haberine göre de İsrail, yiyecek yardımı alabilmek için kuyrukta bekleyenleri vurduğunu ve 77 kişinin öldüğünü, 250 kişi yaralandğını duyurdu.

Hamas liderliğindeki Gazze Hükümeti Medya Ofisi ise İsrail saldırısının, 70 Filistinlinin ölümüne neden olduğunu kaydetti. Can kaybının yaralıların durumu nedeniyle 100’ü aşabileceği belirtildi.

Saldırı, Gazze kentinin güneyindeki Nablusi Kavşağının yakınlarına yapıldı.

İsrail ordusu sözcüsü Daniel Hagari ise yaptığı açıklamada, saldırıya ilişin bilgisinin olmadığını söyledi.

Öte yandan yerel basına göre, bu sabah erken saatlerde Batı Şeria’nın Nablus kenti yakınlarında İsrail ordusunun açtığı ateş sonucu bir Filistinli öldürüldü.

İsrail güçlerinin Nablus’un doğusundaki Beit Furik kasabasına baskın düzenlediği ve Filistinlilerle çatışmalar yaşandığı belirtildi.

Resmi haber ajansı Wafa, baskın sırasında genç bir adamın karnından vurulduğunu ve daha sonra öldüğünün açıklandığını bildirdi.

Filistin Sağlık Bakanlığı’na göre 7 Ekim’den bu yana işgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te, İsrail ordusunun açtığı ateş sonucu en az 411 Filistinli öldü, 4 bin 600’den fazla kişi de yaralandı.
(HABER MERKEZİ)
TuranınSesi Medya Haber Ajansı