Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hilmi Türkmen sosyal medya hesabından paylaştı: Sahibinden satılık belediye!

Üsküdar Belediyesi konut ve arsalarını internet üzerinden satışa çıkardı. Eski Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, ilana konulan konut ve arsaların görüntülerini sosyal medya hesabından “Sahibinden satılık belediye! CHP’nin gerçek yüzünü siz de tanıyın diye özellikle paylaşmak istedim.” sözleri ile paylaşarak satışlara sert tepki gösterdi.

Üsküdar Belediyesi konut ve

CHP’nin yönetimine geçen ve Sinem Dedetaş’ın başkanlık koltuğuna oturduğu Üsküdar Belediyesi internet üzerinden belediyeye ait konut ve arsalar için satış ilanı yayımladı.

Eski Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, gayrimenkul ve taşınmaz satışlarına sosyal medya hesabında sert tepki gösterdi.

Üsküdar Belediyesi tarafından verilen ilanların ‘çok ciddi’ satışlar olduğunun altını çizen Türkmen “Üsküdar’da 20 yıldır en ufak gayrımenkul, taşınmaz satışına bile şiddetle karşı çıkan CHP’nin gerçek yüzünü siz de tanıyın diye özellikle paylaşmak istedim.” dedi.

“SAHİBİNDEN SATILIK BELEDİYE!”

CHP medyasının sessiz kaldığı skandal olayı “Sahibinden satılık belediye” olarak nitelendiren Türkmen paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

Üsküdar’da 20 yıldır en ufak gayrımenkul, taşınmaz satışına bile şiddetle karşı çıkan CHP’nin gerçek yüzünü siz de tanıyın diye özellikle paylaşmak istedim.

Buradaki konutları biz ürettik, 5 yılda parça parça elden çıkartarak bütçemizi dengelemek için.

Arsaları elimizdeki taşınmazlara karşılık aldık. Vakti gelince, ihtiyaç halinde kullanırız dedik.

Yeni yönetimin bu taşınmazları elbette satma hakkı ve yetkisi var. Lakin bizim yüzlerce eseri milletimizin hizmetine sunarken bile 5 yılda yapmadığımız satışın tek seferde yapılması, en ufak taşınmaz satışına bile şiddetle karşı çıkan CHP’nin gerçek yüzünü gösteriyor.

Çok çok ciddi bir satış söz konusu. Hani en ufak şeyde kıyameti koparan CHP medyası nerede?

Kaldı ki, bu miktarda bir taşınmaz satışından sağlanacak gelir, geçmiş dönemde somut hizmetlerden, eserlerin üretilmesinden kalan borcun 3-4 kat üzerinde bir rakam ediyor. O zaman soruyoruz, bu ne acele!

Üsküdar Belediyesi olarak inkar edilemeyen yüzlerce hizmet, eser ürettik. Buna rağmen bütçe büyüklüğü borç dengesi açısından en az borcu olan 2. belediye olarak yönetimi teslim ettik.

Tekrar soruyorum, o zaman bu ne acele? İlk akla gelen çözüm eldeki tüm taşınmazların bu şekilde satılması mı?

Bir de tabi, 5 yılda yapılmayan taşınmaz satışını tek seferde yaparken sağlanacak gelirle hangi hizmetler yapılacak, millete hangi yeni eserler sunulacak.

Lütfen bunun takipçisi olun değerli hemşehrilerim.

Derdimiz bağcıyı dövmek değil, güzel işler olursa alkışlamasını da biliriz ama milletimiz bazı şeyleri yakından görsün, bilsin, tanısın istiyoruz.