Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

HDP binasından PKK’ya bağış sandığı çıktı

İzmir HDP İzmir İl Başkanlığı’nda, üzerinde “PKK ve Kürdistan” yazılı Kandil’e bağış sandığı çıktı. İl Başkanlığı’na gelen terör örgütü destekçilerinden toplanan paraların PKK’ya destek amacıyla Kandil’e gönderildiği belirlendi.

İzmir HDP İzmir İl

İZMİR’de bir gizli tanığın, HDP‘li yöneticilerin terör örgütü PKK’nın faaliyetlerine destek verdiği yönündeki ifadesi üzerine soruşturma başlatıldı.

Soruşturma kapsamında, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından aylarca sürdürülen teknik ve fiziki takibin ardından, HDP il ve ilçe binalarına yönelik arama kararları verildi.

Belirlenen adreslere düzenlenen operasyonlarda, HDP İzmir İl Eş Başkanları Vedat Çınar Altan ve Berna Çelik ile HDP Buca İlçe Eş Başkanı Nihat Türk gözaltına alındı.

EVLERİNDE VE PARTİ BİNALARINDA ÖCALAN POSTERLERİ

Operasyon kapsamında şüphelilerin evleri, HDP İl Binası ile Konak ve Buca İlçe binalarında yapılan aramalarda teröristbaşı Abdullah Öcalan ve örgüt mensuplarının fotoğrafları, yasaklı çok sayıda kitap, dergi ve doküman ile dijital materyal, PKK ibareli materyaller, parti içerisinde örgütlenme isminde oda ve PKK terör örgütüne katılım yapanların listelerinin olduğu dokümanlar ele geçirildi.

Öte yandan İzmir HDP İzmir İl Başkanlığı’nda yapılan aramada, Kandil’e bağış sandığı da çıktı.

Sabah gazetesinden Ceyhan Torlak da üzerinde “PKK ve Kürdistan” yazılı Kandil bağış kutusunun fotoğraflarına ulaştı. Torlak haberinde, “İl Başkanlığı’na gelen terör örgütü üyeleri ile destekçilerinden toplanan paraların PKK’ya destek amacıyla Kandil’e gönderildiği belirlendi.” dedi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 3 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.

KAYNAK: SABAH GAZETESİ:CEYHAN TORLAK