Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Erdoğan, boş koltukla Özgür Özel’e ne mesaj verdi?

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, AK Parti Genel Merkezi’nde Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’la 1.5 saat süren bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede Özel’in karşısına konan boş koltuk ise dikkat çekti.

CHP Genel Başkanı Özgür
31 Mart yerel seçimlerinin ardından CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in istediği görüşme bugün gerçekleşti. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 8 yıl aradan sonra ilk kez bir CHP genel başkanı ile görüştü ve görüşme 1 saat olarak planlanmasına rağmen 1 saat 35 dakika sürdü.

Parti genel başkanları ve siyasetçilerle AKP Genel Merkezi’ndeki görüşmelerinde tek başına koltuğa oturan ve konuklarını sağında bulunan kanepede oturtan Erdoğan, CHP lideri Özel’i tekli koltukta ağırladı.

Görüşmede yer alan CHP İstanbul Milletvekili ve TBMM Dışişleri Komisyonu Üyesi Namık Tan ile AK Parti Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş ise karşılıkla kanepelerde oturdu.

Erdoğan’ın sol tarafında ve Özel’in oturduğu koltuğun karşısında kalan boş koltuk ise dikkat çekti.

Erdoğan ile Özel’in görüşme sonrası açıklama yapmamaları ve soru almamaları nedeniyle, görüşmeyi takip eden muhabirler boş koltuk konusunda soru soramadılar.

Boş koltukla ne mesaj verdi?

CHP Lideri Özgür Özel’in karışındaki koltuğun boş durması sosyal medyada tartışma yarattı.

Erdoğan’ın rutin kabul protokolü dışındaki bu oturma düzeni ile verdiği mesaj konusunda farklı yorumlar yapılıyor.

Erdoğan’ın protokol ve semboller üzerinden mesaj vermeyi secdiğini söyleyen deneyimli bir Ankara gazetecisi, boş koltukla verilen mesajı şöyle açıklıyor:

“Erdoğan, Özgür Özel’in Saray’a gitmemiş olmasından çok memnun kalmadı. Aslıdna Özel’in Beştepe’ye gitmemek gibi bir talebi yoktu ama Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Saray’la müzakere edilmez, mücadele edilir’ uyarısından sonra Özel’in elini rahatlatacak bir formül arandı. Bu da görüşmenin AK Parti genel merkezinde yapılması oldu. Ancak Erdoğan, buna rağmen Özel’i cumhurbaşkanı sıfatı ile ağırladığı için, karşısına boş bir koltuk koyarak ‘eşitler arası bir görüşme değil’ mesajı verdi.
(KAYNAK) Haber Merkezi