Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Alinur Aktaş’tan tır açıklaması

Ak Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, Cumhur İttifakı Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Alinur Aktaş, 31 Mart yerel seçim sonuçlarını değerlendirdi. Aktaş belediye önüne çekildiği iddia edilen tırlarla ilgili ‘İftira ve yalandır’ dedi.

Ak Parti Bursa

AK Parti Bursa  İl Başkanı Davut Gürkan, Cumhur İttifakı Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Alinur Aktaş, 31 Mart yerel seçim sonuçlarını değerlendirdi.

AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan’ın açıklaması şu şekilde:

Biz seçimleri demokrasi şöleni halinde yapıyoruz. 18 seçimde vatandaşımızın teveccühünü gördük ve demokratikleştirmeyi göstermiş olduk. Vatandaşlarımız geçenki seçimde bizlere güvenini göstermiş oldu. Teşkilat mensubu arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum, sandık başında görev yapan arkadaşlarımız var onlara teşekkür ediyorum. Biz iktidar partisi olarak bizde olmayan şehirde nasıl hizmet ettiğimiz ortada. İstanbul ve Ankara’da müşahade edilmiştir. Cumhurbaşkanımızın belirttiği gibi her seçimin bizlere mesaja var. Yerel seçimlerden ziyade genel seçim havasına bürünüldü. Yalan ve söylemlerden vazgeçecekler. Henüz resmi açıklama yokken Kurumlarımızı zan altında tutmak devlet adamlığına yakışmaz. 100 kilometreden fazla metro hattı vaad edildi, merak ediyorum hangi bütçeyle yapılacak. Verilen vaadleri tek tek takip edeceğiz. Bursa’da yüzde 89 sandık açıldı, 783 sandık kaldı. CHP’nin yüzde 47,8 bizim yüzde 38. İyi partinin siyaset hayatı bu neticede bitti. Gördüğümüz bazı sıkıntılı sandıklar var, itirazımızı yapacağız. Bu süreç içerisinde suret içerisinde  seçimlerimiz oldu. Ben vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Önümüzde 4 buçuk sene vaktimiz var. Tek derdimiz var milletimize hizmet etmek. İnşallah hayırlı olur.

‘BELEDİYEYE TIR FALAN YANAŞTIRMADIK’

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Alinur Aktaş’ın açıklaması şu şekilde:

Seçim bitti adalet tecil etti. Vatandaşlarımız seçimini yaptı. Sonuçlar hayırları getirsin. 250 bin vatandaşımızın sandığa gitmediğini görmüş bulunmaktayız. Oy kaybından Bursa olarak bizler de üzerimize düşeni aldık. Bu süreç zarfında ilçeleri tek tek ziyaret ettim. 1060 mahallemizi ziyaret ettim, hepsine dokunmaya çalıştık. Ben siyaset yapan kamudan gelen bir aileden gelmiyorum. İnanın her bir cadde her bir sokak her bir kişi benim için çok kıymetliydi. Alnım ak, tertemiz bir belediye bırakıyorum. Ben bu gece çok rahat yatacağım. Eksiklerimiz vardır ama bilerek isteyerek yapmadığımız şeyler olmadı. Blediye Başkanı seçilen Bursa Bozbey’i aramak isterdim fakat belediye binasına TIR yanaştırmak iftira ve yalandır. Mal varlığımı açıklamıştım. Çok rahatım bu konuda. Bu yakıştırma çok ayıp. Çok güzel mesajlar, telefonlar alıyorum. Gönül huzuru içerisindeyim. Kara propagandayla algıyla yapılan çalışmaların o yalanlarla boğulacağını ifade ediyorum. Ben seçim sonucu ne olursa olsun 4 Nisan tarihinde Umre’ye gidecektim. Bu sebeple 4 Nisan’da Umre’ye gidiyorum. Bayramda da Bursa’da yokum. Tekrar süreci Bursamız için ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

AKTAŞ: YÜZDE 12-13’LÜK BİR AZALIŞ SÖZ KONUSU

31 Mart 2024 Yerel Seçimleri’nin son bulmasıyla birlikte, sonuçlar netleşmeye başladı. Bursa’da sandıkların yüzde 95’i açılırken, seçimi resmi olmayan sonuçlara göre 47.7 oy oranıyla Cumhuriyet Halk Partisi Başkanı Mustafa Bozbey önde götürdü. Sonuçların netleşmesiyle birlikte konuşan Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Alinur Aktaş, “Sonuçların şehrimize ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum. Bir önceki yerel seçime göre bir de oy sayısının arttığını düşünürsek, nüfusun artmasına paralel olarak, yaklaşık yüzde 12-13’lük bir azalış söz konusu” dedi.

Yerel Seçimlerde Türkiye geneli oy sayımları yapılırken, Bursa’da sandıkların yüzde 95’i açıldı. Yapılan sayımda yüzde 47 ile Cumhuriyet Halk Partisi Adayı Mustafa Bozbey, seçimi önde götürürken, Adalet Kalkınma Partisi Adayı Alinur Aktaş ise yüzde 38 oy aldı. Sayımlarda sona doğru gelirken, seçim sonrası konuşan Alinur Aktaş, “Sonuçların şehrimize ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum. Bir önceki yerel seçime göre bir de oy sayısının arttığını düşünürsek, nüfusun artmasına paralel olarak, yaklaşık yüzde 12-13’lük bir azalış söz konusu. 250 bin vatandaşımızın sandığa gitmediğiyle alakalı bir tespitin de olduğunu burada ifade etmek istiyorum. Muhakkak surette değerli büyüklerimiz, başta Sayın Genel Başkanımız olmak üzere bu durumu değerlendireceklerdir. ülkemizin birçok noktasında yaşanan oy kaybından Bursa olarak bizler de üzerimize düşeni aldık. Dediğim gibi gerekli kurullarda bunları değerlendirmeye tabi tutulacaktır. Yani özellikle seçim halinde 2 aylık süreçte yöneticilerimizle, milletvekillerimizle, özellikle 31 Mart’tan itibaren mecliste takip edeceğiz. Bu süreç zarfında tüm ilçeleri ziyaret ettim. Hatta ikişer üçer kez ziyaret ettim. Cumhur İttifakı’nın adayı olarak bin altmış mahallemizin yarıya yakınını ziyaret etmişim. 500 mahalle ziyaret ettim. Hepsine dokunmaya çalıştık. Eksik kaldıklarımız olmuştur, haklarını helal etsinler. Önce Allah’a şükrediyorum, benim şeref defterime yirmi yıl bu şehrin önce İnegöl ilçesinin ve akabinde de altı buçuk yıl Bursa Büyükşehir Belediyesi’nde belediye başkanı olarak hizmet. İnanın her bir cadde, her bir sokak, her bir kişi bana işi düşen hangi siyasi görüşler insan olursa olsun benim için çok kıymetliydi, çok değerliydi. Bunun mutluluğunu ömrüm boyunca yaşayacağım. Geride tertemiz bir belediye bırakıyorum. Ben seçilen tüm belediye başkanı arkadaşlarım, henüz sonuçlar netleşmedi. Hepsine başarılar diliyorum. Bu süreç zarfında tekrar dediğim gibi tüm siyasi büyüklerimi, AK Parti teşkilatı içerisindeki büyüklerime, önceki dönem vekillerime, bakanlarıma her birine samimiyetle, gayretle çalıştık ama nasibimiz, takdirimiz buymuş. Ben tekrar sürecin Bursa’mız için, ülkemiz için hayırlar getirsin diyorum” diye konuştu.

AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan ise, “AK Parti olarak katılmış olduğumuz bu on sekiz seçimde de vatandaşımızın hem teveccühünü gördük. hem de onlara bu seçim atmosferindeki bizim demokrasi şöleni dediğimiz bir kurumsallaşmayı sağlamış olduk. Bunun öncesinde 14 ve 28 Mayıs’ta zaten milletimiz, bize olan güvenini göstermişti. Önümüzdeki 2028 yılına kadar olan süreçte iktidar partisi olarak milletimize hizmet etmekle ilgili görevi bize tevdi etti ve biz de bu şuur içerisinde çalışarak gayret ederek milletimize vermiş olduğumuz sözleri yerine getirmiş olacağız. Yerel seçimlerden çok genel seçimler havası oluştu ve projelerde havalarda uçuştu. Biz milletimizin mesajını aldık” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi