Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Samsung telefonlarında gizlilik ve güvenlik artıyor!

Samsung kullanıcıları için heyecan verici bir haberimiz var! Apple’ın iOS 18 ile getirdiği uygulama kilitleme özelliği, One UI 7 güncellemesiyle Samsung telefon ve tabletlere de geliyor. Bu özellik, kullanıcıların hassas uygulamalarına şifre koyarak yetkisiz erişimi engellemelerine olanak tanıyor.

Samsung kullanıcıları için heyecan

Şu anda üçüncü parti uygulamalarla sınırlı olan bu özellik, One UI yazılımında yer almayacak. Samsung kullanıcıları, bu beklenen özelliğin One UI 7.0 güncellemesiyle cihazlarına ulaşmasını dört gözle bekliyor.

Paylaşılan ekran görüntüsünde, Ayarlar – Gelişmiş Özellikler bölümünde Dual Messenger altında uygulama kilitleme seçeneği görülüyor. Bu seçenek, One UI 6.1 sürümünde mevcut değil.

Samsung, şu anda kullanıcıların hassas uygulamalarını, belgelerini, fotoğraf ve videolarını Güvenli Klasör’de gizlemesine izin veriyor. Ancak bu özellik, uygulamanın bir örneğini yüklemeyi gerektiriyor ve bir kurulum süreci gerektiriyor. Yeni uygulama kilitleme özelliği, kullanıcıların doğrudan bir uygulamaya şifre koymalarına olanak sağlayarak bu süreci ortadan kaldıracak.

Bu yenilik, Samsung cihaz kullanıcılarının gizlilik ve güvenlik konusunda daha fazla kontrol sahibi olmalarını sağlayacak. Özellikle, hassas bilgiler içeren uygulamaları korumak isteyen kullanıcılar için bu özellik oldukça kullanışlı olacak.