Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

REİS Çok Önemli Mesajlar Verdi

Başkan Erdoğan’dan BAE’de tarihi

Başkan Erdoğan’dan BAE’de tarihi mesajlar: Filistinli kardeşlerimizi asla yalnız bırakmayacağız
Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Dubai’de düzenlenen “Dünya Hükümetler Zirvesi”nde konuştu. Erdoğan, “İsrail kalıcı barış istiyorsa yayılmacı hayaller peşinde koşmayı bırakmalı, 1967 sınırları temelinde bağımsız Filistin devletinin varlığını kabul etmelidir” dedi.
Başkan Erdoğan’dan BAE’de tarihi mesajlar: Filistinli kardeşlerimizi asla yalnız bırakmayacağız

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, resmi ziyarette bulunmak üzere gittiği Birleşik Arap Emirlikleri’nde Dünya Hükümetler Zirvesi’nde katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Geleceğin hükümetlerini şekillendirmek temasıyla gerçekleştirilen zirvenin siz değerli misafirlerin de katkılarıyla küresel barış ve adaletin tesisine pozitif etki yapacağına inanıyorum. Zirvenin temasıyla uyumlu şekilde Türkiye olarak cumhuriyetimizin 100’üncü yıldönümü ile hayata geçirdiğimiz, ‘Türkiye Yüzyılı’ vizyonumuzla geleceğin Türkiye’sini inşa ediyoruz. Doğru değerlerle yola çıkıldığında büyük dönüşümlerin nasıl başarıldığını bugüne kadar gösterdik.
Özellikle son 21 yıllık iktidarlığımız döneminde Türkiye’yi her alanda üç kat, beş kat, on kat büyüterek ileriye taşıdık. 20 yıl öncesinin Türkiye’sini hatırlayanlarla bugünün Türkiye’sini görenler, ülkemizin kısa sürede nasıl bir başarı hikayesi yazdığını, nasıl sessiz bir devrim gerçekleştirdiğini kabul ve takdir ediyor. Bugün büyüyen ekonomisiyle, güçlü altyapısıyla, uluslararası alanda artan etkinliğiyle diplomasi kulvarında elde ettiği başarılarıyla, savunma alanındaki atılımlarıyla kendinden söz ettiren bir Türkiye gerçeği var. Böyle bir Türkiye’yi inşa etmekten gurur ve heyecan duyuyoruz.
Çevremizde devam eden sıcak çatışmalara, terör ve istikrarsızlık dolayısıyla maruz kaldığımız göç baskısına, ülkemizi hedef alan envaiçeşit terör eylemlerine rağmen istikrar, güven ve kalkınma yolundan asla sapmadan bugünlere geldik.
HABER:Mahmut PAÇAL