Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

PKK lobisinden Merih mesaisi

Bozkurt’ işareti yaptığı için UEFA’nın ceza verdiği Merih Demiral için PKK’ya yakın kişi ve derneklerin sosyal medyadan aynı anda, “Faşist ve ırkçı Demiral men edilmeli” paylaşımını dolaşıma soktuğu ortaya çıktı.

Bozkurt' işareti yaptığı için

Merih Demiral, Avusturya maçındaki ikinci golü sonrası iki elini havaya kaldırarak Türklüğün simgesi olan ‘Bozkurt’ işareti yapmıştı. Maçın ardından Almanya İçişleri Bakanı Feaser Avrupa Futbol Federasyonları Birliği’nin (UEFA) olayı araştırmasını ve yaptırımları değerlendirmesini bekliyoruz” dedi. UEFA Merih’e soruşturma başlattı. Soruşturma sonrası harekete geçen Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), bozkurt işaretinin Türk kökenli halkların 1000 yıllık simgesi olduğunu belirtti. UEFA, Demiral’a “genel davranış ilkelerine uymaması, temel terbiye kurallarını ihlal etmesi, spor etkinliklerini sportif olmayan gösteriler için kullanması ve futbol sporunu itibarsızlaştırması” gerekçesiyle 2 maçtan men cezası verdi. Merih’in ceza alması için PKK lobisinin de devreye girdiği belirlendi.

ALMAN GAZETECİDEN DESTEK

Maçın ardından PKK’ya yakın kişi ve derneklerin sosyal medya hesaplarından aynı anda, “Faşist ve ırkçı Merih Demiral Avrupa Şampiyonası’ndan men edilmeli” paylaşımını dolaşıma soktu. PKK/YPG terör örgütüne yakınlığıyla bilinen Alman gazeteci Tobias Huch da, Merih Demiral’dan ve Bozkurt işaretinden duyduğu rahatsızlığa yaptığı paylaşıma destek verdi.

TURANINSESİ: Haber 🇹🇷🇹🇷