Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Milli İstihbarat Teşkilatı Fransa Adına Çalışan 3 Ajan Yakaladı

MİT, Fransız Dış İstihbarat

MİT, Fransız Dış İstihbarat Servisi DGSE adına çalışan 3 ajanı yakaladı.

🇹🇷 Yabancı istihbarat örgütlerinin ülkemizdeki faaliyetlerin akamete uğratılması amacıyla MİT Başkanlığı tarafından sürdürülen istihbari çalışmalar neticesinde, kendini kamuoyunda sözde aktivist gazeteci olarak tanıtan ve İstanbul’da yaşayan Ahmet Katie adlı Suriyeli, Fransa İstanbul Başkonsolosluğundan ailesi ile birlikte iltica talep etti.

🇹🇷 Ancak Fransa Dış İstihbarat Servisi, Katie’nin siyasi iltica talebinin kabul edilmesi için Türkiye aleyhine askeri ve siyasi casusluk yapmayı teklif etti. Casusluk teklifini kabul eden Katie, Türkiye’deki Suriyeli sığınmacılar ve Türkiye’nin göç politikaları hakkında ve Türkiye’yi Avrupa’da zor durumda bırakacak gerçek dışı bilgi ve belgeler temin etti.

🇹🇷 MİT İstanbul Bölge Başkanlığı İstihbarata Karşı Koyma Daire Başkanlığı tarafından yapılan istihbari çalışmalarda, Ahmet Katie, İbrahim Shewaish ve Halis Elnahar adlı üç Suriyeli şahsın Fransız İstihbarat Kuruluşu DGSE’nin yönlendirmesi ile tüm faaliyetlerini Fransa Paris merkezli Halep Dostları Topluluğu (Coliectif Amis d’Alep) adlı STK’nın yöneticileri üzerinden irtibatlanma sağladığı öğrenildi.

🇹🇷 MİT Başkanlığı tarafından İstanbul’da adım adım takipte tutulan Ahmed Katie’ye Bursa’da da gözlem altında tutuldu. Fransız istihbaratının talimatıyla Fransa İstanbul Başkonsolosluğu tarafından acil vize verilen Katie Fransa’ya ilticaya hazırlanırken MİT ve İstanbul Emniyetin başarılı operasyonuyla yurtdışına çıkmadan hemen önce Hüsam Elnahar ve İbrahim Shewaish ile birlikte gözaltına alındı. 3 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.(KAYNAK)

TuranınSesi Medya Haber Ajansı