Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kabine toplanıyor önemli konular masada olacak

Kabine, yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanıyor. Gazze’de ateşkesin sağlanması için atılabilecek adımlar gündemde olacak. Enflasyonla mücadelede gelinen son durum da mercek altına alınacak başlıklar arasında. Öte yandan, atama bekleyen binlerce öğretmenin de müjdeli haberi Kabine Toplantısı sonrasında açıklanması beklentiler dahilinde.

Kabine, yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan

Öğretmen atamaları, enflasyonla mücadele ve Gazze’de ateşkesin sağlanması için atılabilecek adımlar. Kabine iç ve dış politik gelişmeleri değerlendirmek üzere toplanıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında gerçekleşecek Kabine Toplantısı’nda Gazze’deki son durum masaya yatırılacak. Ateşkesin sağlanması, 2 devletli çözüme giden yolun açılabilmesi için diplomatik anlamda atılabilecek adımlar değerlendirilecek. İsrail’e dönük alınan ithalat ve ihracatın durdurulması kararının ekonomiye etkisi ve İsrail’e dönük alınabilecek ek önlemler müzakere edilecek.

Kabine toplanıyor… Masada hangi konular var

Kabine’nin değişmez gündemi ekonomideki gelişmeler. Geçtiğimiz günlerde açıklanan verilere göre nisanda aylık enflasyon yüzde 3,18, yıllık oran ise yüzde 69,80 oldu. Yılın ikinci yarısında beklenen enflasyon düşüşünün hızlandırılması için hükümetin alacağı tedbirler masada olacak. Emekli ve dar gelirlilerin alım gücünün artırılması için yılın 2’nci yarısı bir düzenleme ortaya konulup konulmayacağı da Kabine’de ele alınacak. Türkiye’nin kredi notunun B’den B+’ya yükseltilmesinin ardından dış yatırımcının Türkiye’ye güveninin artırılması için yapılabilecekler de mercek altına alınacak.

KAYNAK:Haber Merkezi