Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İsrailli general: Hamas’ı yenemeyeceğiz

İsrailli emekli Tümgeneral Yitzhak Brik, İsrail ordusunun Filistin’den çekilmesi gerektiğini söyleyerek, Tel Aviv’e yenilgiyi kabul etme çağrısında bulundu.

İsrailli emekli Tümgeneral Yitzhak

İsrail ordusunun kan nöbetinde bugün 277’nci gün.

Masum sivillere rastgele ateş açarak, insanlık dışı manzaralara sebebiyet veren İsrail ordusu, her geçen gün daha fazla tükeniyor.

ABD merkezli kanallara röportaj veren askerlerin itirafları, dünyada büyük yankı buldu.

“Anlamsız baskınlar yapıyoruz”

Dünyanın birçok yerinden ve birçok lider tarafından gelen ateşkes teklifini gözardı eden Netanyahu, kendi askerleri ve halkı tarafından da eleştiriye maruz kaldı.

İsrailli emekli Tümgeneral Yitzhak Brik, Netanyahu ve İsrail ordusuna çağrıda bulundu.

Emekli Tümgeneral Brik, bir gazete için kaleme aldığı yazıda, “Gazze’de savaşmaya devam ediyoruz, işgal ettiğimiz topraklara defalarca saldırıyoruz, anlamsız baskınlar yapıyoruz ve bunun bedelini kanla ödüyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Yenilgiyi kabul edin”

Emekli general Brik, İsrail’in devam ettirdiği savaşın sadece kendi ülkelerine zarar verdiğinin altını çizdi.

İsrail ordusunun binaları yıkmayı başardığını ve “hâlâ tünel kentinde kalan Hamas’ı” durduramadığını belirten Brik, “Hamas’tan ölenlerin yerinin gençlerle doldurulmasıyla savaşın İsrail’in aleyhine, boyutuyla tekrar tekrar yaşandığını” kaydetti.

“İsrail’in, gerekli insan gücüne sahip olmadığı için hedeflerinden bir tanesini bile gerçekleştirmeyi başaramayacağını” savunan Brik, İsrail ordusunun Hamas’a karşı zafer kazanamayacağı değerlendirmesinde bulunarak, Tel Aviv yönetimine yenilgiyi kabul etme çağrısı yaptı.

Netanyahu’nun 3 temel hedefi

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu daha önce Gazze’ye yönelik saldırılar için açıklamada bulundu.

Netanyahu, “Hamas’ın ortadan kaldırılması, mahkumların serbest bırakılması ve Tel Aviv’in mutlak güvenliğinin sağlanması” şeklinde 3 temel hedef belirledi.

Hedeflerine ulaşamadılar

İsrail saldırılarının 10 aydır devam etmesine rağmen ordunun bunların hiçbirine ulaşamadığı değerlendiriliyor.

Emekli general Brik, yazısında, “İsrail, Hamas’ı mağlup edemeyecek ve artık kaybettiğimizi kabul etmenin zamanı geldi çünkü savaşı sürdürmek zafer getirmeyecek. Tam tersine İsrail’in yenilgisi daha acı verici olacak.” ifadelerini kullandı.

Hamas’ı yenmenin imkansız olduğunu ima etti

Brik, kaleme aldığı yazıda da “Tel Aviv’in Hamas’ı yenilgiye uğratmaktan Doğu’nun Batı’dan uzak olduğu kadar uzak olduğunu” belirtmişti.

TURANINSESİ: Haber 🇹🇷🇹🇷