Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Eşi Zorla Diyabet İlacı Verdi Bitkisel Hayata Girdi

Eşi zorla diyabet ilacı

Eşi zorla diyabet ilacı içirdi: Genç kadın beyin felci geçirip, bitkisel hayata girdi!
Dünya, 2024.02.15 17:21
İngiltere’de 39 yaşındaki Ambreen Fatima Sheikh, eşi ve eşinin ailesi tarafından diyabet ilacı kullanmaya zorlandı. Genç kadın ilacı içtikten sonra beyin felci geçirerek bitkisel hayata girdi. Hastanede yapılan muayenesinde, kadının vücudunda istismar ve şiddet bulgularına da rastlandı.

Ambreen Fatima Sheikh, görücü usulü bir evliliğin ardından Pakistan’dan İngiltere’ye gitti. Eşi Asgar Sheikh 39 yaşındaki sağlıklı eşi Ambreen Fatima Sheikh’e zorla diyabet ilacı içirdi. Zorla kullandığı diyabet ilacının ardından beyin felci geçiren kadın, kalıcı bitkisel hayata girdi. Asgar Sheikh ve genç kadını ilacı içmeye zorlayan ailesi tutuklandı.

VÜCUDUNDA İSTİSMAR VE ŞİDDET İZLERİ DE TESPİT EDİLDİ

Daily Mail’in haberine göre; hastanede yapılan muayenesinde, kadının vücudunda istismar ve şiddet bulgularına da rastlandı.

 

7 YIL 9 AY HAPİS CEZASI VERİLDİ

Mahkemede, yakınları tarafından, “zeki”, “hayat dolu”, ve “mutlu” olarak anlatılan Sheikh’in tıbben bir daha iyileşemeyeceği, acı ve ağrıya duyarlı olmadığı, çevresine dair bir farkındalığı olmadığı doktor raporuyla belgelendi. Genç kadının eşi ve ailesi yargılandı. Hakim, kadının bilincini kaybetmesi ile ailenin ambulans çağırması arasında üç günlük bir boşluk olduğu ve bunun da kadındaki beyin hasarlarını daha da kötüleştirebileceği sonucuna vardı. Asgar Sheikh ve ailesi yedi yıl dokuz ay hapis cezasına çarptırıldı.

Duruşmada, genç kadının ailesi de savunmasız bir yetişkinin fiziksel zarar görmesine izin vermekten suçlu bulundu.