Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan Kırşehir’de Büyük Bir Sevgiyle Karşılandı

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan Kırşehir’de Vatandaşlarla bir araya geldi.

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan

Türkiye Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, “Iraklı muhataplarımız ilk defa PKK’nın Irak’ın çıkarlarına aykırı hareket eden bir ‘yasaklı örgüt’ olduğunu tescil etti” dedi.

Bakan Fidan, Kırşehir AK Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen iftar programına katıldı.

Bozkırın tezenesi, Kırşehir’in gururu Neşet Ertaş’ı rahmetle anan Fidan, Anadolu’nun en önemli değerlerinden olan Ahilik geleneğinin de Kırşehir’de vücut bulduğunu aktardı.

Fidan, Türkiye’nin 21 yılda, kelimenin tam anlamıyla çağ atladığını, buna herkesin şahit olduğunu söyledi.

Fidan, bazı kesimlerin, Gazze’deki İsrail saldırıları karşısında da ses çıkarmadıklarını hatırlatarak, “Biz Türkiye olarak en başından beri şunu söyledik: Gazze’de derhal ateşkes sağlanmalı. İnsani yardımlar kesintisiz şekilde bölgeye girebilmeli ve artık adalet tecelli etmeli. Filistinli kardeşlerimiz, Doğu Kudüs’ün başkent olacağı egemen devletlerine kavuşmalıdır” dedi.

“En somut adımını, geçtiğimiz günlerde Irak’la attık”

Fidan, Türkiye’nin egemenliğine daima sahip çıkacaklarını aktararak, “Ülkemiz ve bölgemiz üzerinde oyun oynanmasına asla müsaade etmeyeceğiz. FETÖ, PKK, DEAŞ gibi terör örgütlerinin, sadece milletimizin değil, bölgedeki kardeşlerimizin huzuruna kastetmesine de izin vermeyeceğiz. Bu stratejinin son zamanlardaki en somut adımını, geçtiğimiz günlerde Irak’la attık. Iraklı muhataplarımız ilk defa PKK’nın Irak’ın çıkarlarına aykırı hareket eden bir ‘yasaklı örgüt’ olduğunu tescil etti.”

Fidan, Ankara’yla daha uyumlu çalışan yerel yönetimin fark yaratacağını, etki bırakacağını ifade ederek, şunları kaydetti:

“Biz bu yüzden, Cumhur İttifakı olarak, çok değerli bir kardeşimizi, Dr. Osman Arslan’ı sizlere emanet ediyoruz. Osman Bey, Kırşehir’in gerek siyasi gerek ilmi hayatında her zaman sorumluluk üstlenmiş bir dava arkadaşımız. Kendisi, bizlerle, sizlerle uyum içinde, bu güzel şehir için gece gündüz ter dökmeye adaydır. Osman Bey, Kırşehir’e Belediye Başkanı olarak hizmet için sizden yetki istiyor. En doğru kararı vereceğinize eminim.”

(HABER MERKEZİ)

TuranınSesi Ulusal Medya Haber Ajansı