Tam elektrikli otomobile zırh uygulama işlemini ilk kez Togg ile gerçekleştirdiklerini aktaran Eşsiz, “Geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanımızın ‘Togg’u ne zaman zırhlayacağız’ diye sorduğu bir haberle karşılaşmıştım. Biz de oradan yola çıkarak başladık. İlk Togg’u BR4 seviyesinde zırhladık. Şimdiki aracımızı da BR6 seviyesinde uzun namlu silahlara, yüksek tehditlere karşı zırhlamayı planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Toggzirhlandi Foto

Sıradaki Togg’u hafif malzemeler kullanarak, araçta kabin içini 360 derece zırhla kaplayacaklarını ve alt tabanda bomba battaniyesi yerleştireceklerini söyledi.

Zırhlama işlemi sonrasında Togg’un menzilinde gözle görülür bir değişiklik olmadığını dile getiren Eşsiz, BR4 seviyesi tabanca mermilerine karşı mukavemet gösterirken BR6 seviyesi de AK-47, G-3 Piyade Tüfeği gibi uzun namlu silahlara karşı dayanıklılık gösterdiğini kaydetti.

SIRADAKİ TOGG’DA ZIRHLAMA İŞLEMİ DAHA PROFESYONEL OLACAK

Togg’u ilk zırhlama sürecinin ortalama 45 gün sürdüğünü aktaran Eşsiz, “Bütün Ar-Ge çalışmalarımızı yaptık ve başarıya ulaştık. Sıradaki Togg’da daha kaliteli ve profesyonel olacak. Ortalama 20 gün 25 gün civarında bitirmeyi planlıyoruz” dedi.

İlk aracın teslimatından sonra Togg sahibi vatandaşların zırhlama işlemine taleplerinin arttığını dile getiren Eşsiz, “Şu anda sırada 6 tane aracımız var. Özellikle Togg bekleyen müşterilerimiz var. Onlara da hızlı bir şekilde yanıt vermeyi planlıyoruz” diye konuştu.

KAYNAK: Haber Merkezi