Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Adalet Bakanlığı’ndan Eylem Tok Ve Oğlunun İadeleri Hakkında Açıklama Yaptı

Eyüpsultan’da lüks ciple emniyet şeridinde arızalanan ATV motorunu kontrol eden gruba çarpan ve Oğuz Murat Acı’nın ölümüne neden olan kazanın soruşturmasında yeni bir gelişme yaşandı. Adalet Bakanlığı, kazaya neden olan 17 yaşındaki sürücü T.C. ve annesi Eylem Tok’un iadesi için ABD’ye talepname hazırladı. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, konuya ilişkin “Umut ediyoruz ki ABD talebimizi olumlu karşılasın ve yargılama süreci devam etsin.” dedi. Tunç, dün itibarıyla 2 gözaltı gerçekleştiğini de duyurdu.

Eyüpsultan'da lüks ciple emniyet

Eyüpsultan’da lüks ciple emniyet şeridinde arızalanan ATV motorunu kontrol eden gruba çarpan ve 1 kişinin ölümüne neden olan 17 yaşındaki sürücü T.C.’nin annesi ünlü yazar Eylem Tok tarafından ABD’ye kaçırıldığı ortaya çıkmıştı.

Adalet Bakanlığı iade için ABD makamlarıyla irtibata geçti.

Bakanlık, 17 yaşındaki T.C. ve onu yurt dışına kaçıran annesi Tok’un ABD’den iadesi için talepname hazırlandı.

BAKAN TUNÇ: ABD’DEN İADELERİ İSTENDİ

Geçtiğimiz günlerde Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, konuya ilişkin açıklama yapmış ve Tok ve oğlu T.C. hakkında tutuklama kararı verildiğini açıklamıştı.

Tunç, ABD’den iadelerinin talep edildiğini bildirmişti.

BAKAN TUNÇ: İSTENEN BELGELERİ TAMAMLADIK

Tunç, olaya ilişkin iki kişininin gözaltına alındığını duyurarak, “Kaza sonrası olay yerine gelen ve sonrasında anne ve oğlunu havalimanına bırakan kişi gözaltına alındı.” dedi.

Talepnameye ilişkin ise Bakan Tunç, şöyle konuştu:

“ABD Adalet Bakanlığı’ndan bize cevap geldi. İstenen bazı belgeler var. Bu belgeleri tamamladık. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığımızın takip ettiği bir soruşturma. Umut ediyoruz ki ABD talebimizi olumlu karşılasın ve yargılama süreci devam etsin. Dün itibarıyla bu dosya kapsamında 2 gözaltı gerçekleşti. Kaza sonrası olay yerine gelen ve sonrasında anne ve oğlunu havalimanına bırakan kişi gözaltına alındı. (HABER MERKEZİ)

TuranınSesi Ulusal Medya Haber Ajansı