Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Türkmen aşiret liderini terör örgütü öldürdü

Irak Meclisi Türkmen Grubu Başkanı ve Irak Türkmen Cephesi (ITC) Kerkük Milletvekili Erşat Salihi, Süleymaniye’ye bağlı Kifri’deki Türkmen aşiret lideri Hüseyin Alluş’un insansız hava aracıyla (İHA) öldürülmesinin arkasında terör örgütü olduğunu açıkladı.

Irak Meclisi Türkmen Grubu

Irak Meclisi Türkmen Grubu adına yazılı açıklama yapan Salihi, Süleymaniye’ye bağlı Kifri ilçesinde Türkmen Beyat aşireti lideri Hüseyin Alluş’un İHA ile terör örgütü tarafından öldürüldüğünü belirterek, Kifri’de Türkmenlerin can güvenliğinden Başbakan, siyasi gruplar ve Irak Kürt Bölgesel Yönetimini (IKBY) sorumlu tuttuklarını kaydetti.

Terör çeteleri Irak’ta sivil Türkmenlerin planlı bir şekilde kanını akıtıyor.” ifadesini kullanan Salihi, terör örgütünün bölgeden kovulması için Kürdistan Yurtseverler Birliğini ciddi dayanışma göstermeye çağırdı.

ITC, Türkmen aşiret lideri Hüseyin Alluş’un Süleymaniye’de İHA ile gerçekleştirilen terör saldırısında öldürüldüğünü belirterek, Irak Başbakanı’ndan saldırının soruşturulması talebinde bulunmuştu.

(HABER MERKEZİ)