Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Türkiye’den İsrail’e Sert Tepki

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Öncü Keçeli, terör devleti İsrail’in Türkiye’yi hedef alan ‘terörü destekliyor’ açıklamalarına ilişkin “İsrail hükümeti üyelerinin, gündemi değiştirme amaçlı çabaları bu gerçeklerin üstünü örtemez.” açıklamasında bulundu. “İnsanlık vicdanı ve uluslararası hukuk, İsrailli yetkililerin hesap vermesini mutlaka sağlayacaktır” diyen Keçeli, “Gazze’deki Filistin halkına karşı işlenen tüm suçların sorumlusu İsrail hükümetidir.” ifadelerini kullandı.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Öncü

Terör devleti İsrail’in Dışişleri Bakanı, Türkiye’yi skandal sözlerle hedef aldı.

İlim Yayma Vakfı Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, “Gazze’de Filistinlilere soykırım politikası uygulanıyor” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Netanyahu ve güzünü kin börümüş yönetimi insanlık suçlarıyla günümüzün Nazileri olarak isimlerini Hitler’in, Mussolini’nin, Stalin’in, Franco’nun ve modern dönem canilerinin yanına ekletmişlerdir. ifadelerini kullandı.

Hamas’ın bir direniş örgütü olduğunu belirten Erdoğan, “Kimse bize ‘Hamas terör örgütüdür’ ifadesini kullandıramaz. 15 yıl önce katillerin yüzüne ‘one minute’ derken nerede duruyorsam bugün de aynı yerde dimdik durmaktayım” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “15 yıl önce katillerin yüzüne ‘one minute’ derken nerede duruyorsam bugün de aynı yerde dimdik durmaktayım”

İsrail’den skandal açıklama: “Türkiye terörü destekliyor”
Terör devleti İsrail’in Dışişleri Bakanı Yisrael Katz, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ve Türkiye’yi skandal sözlerle hedef aldı. Türkiye’nin, ‘İran ile birlikte dünyada terörü destekleyen en büyük ülke’ olduğunu belirten Katz’ın alçak sözlerine Dışişleri Bakanlığından sert tepki geldi.

Dışişlerinden Türkiye’yi hedef alan İsrail’e sert tepki
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Öncü Keçeli, “İnsanlık vicdanı ve uluslararası hukuk, İsrailli yetkililerin hesap vermesini mutlaka sağlayacaktır” açıklamasında bulundu.

“İsrail Hükümeti üyelerinin, gündemi değiştirme amaçlı çabaları bu gerçeklerin üstünü örtemez.” diyen Keçeli, “Gazze’deki Filistin halkına karşı işlenen tüm suçların sorumlusu İsrail hükümetidir.” ifadelerini kullandı.

“Tüm suçların sorumlusu İsrail Hükümetidir”
Keçeli’nin X’ten yaptığı açıklama şöyle:

“İsrail Hükümetinin bazı üyelerinin açıklamaları hakkında:

İsrail, Uluslararası Adalet Divanı önünde soykırım suçlamasıyla yargılanan bir devlettir ve Gazze’deki Filistin halkına karşı işlenen tüm suçların sorumlusu İsrail Hükümetidir.

İsrail Hükümeti üyelerinin, gündemi değiştirme amaçlı çabaları bu gerçeklerin üstünü örtemez.

İnsanlık vicdanı ve uluslararası hukuk, İsrailli yetkililerin hesap vermesini mutlaka sağlayacaktır.”
Türkiye’ye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a saldıran İsrailli Bakana Altun’dan sert tepki: Yalanları ve aldatmacaları bizleri yıldırmayacak.
(HABER MERKEZİ)
TuranınSesi Ulusal Medya Haber Ajansı