Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Simpsonslar Reisi’nin öldüğü kazayı internete daha önce yaymış büyük ses getirdi

ABD’de kehanetleriyle bilinen popüler çizgi film The Simpsons’ın İran Cumhurbaşkanı Reisi’nin hayatını kaybettiği helikopter kazasını önceden bildiği iddiası büyük ses getirdi. Sosyal medyada paylaşım rekorları kıran görselin yapay zeka yardımıyla çizdirildiği ortaya çıktı.

ABD'de kehanetleriyle bilinen popüler

İRAN Cumhurbaşkanı Reisi‘nin 8 kişiyle birlikte hayatını kaybettiği helikopter kazası dünya kamuoyunda büyük yankı uyandırırken, sosyal medyaya düşen bir görsel kullanıcıları hayretler içinde bıraktı.

İDDİA BÜYÜK SES GETİRDİ

Paylaşılan görselle “The Simpsons” dizisinin geçmiş bölümlerinde İran’da gerçekleşen helikopter kazasının işlendiği ve bu kazanın yine aylar öncesinden bilindiği iddia edildi.

Melez19

DİZİNİN BÖLÜMLERİ ARASINDA YOK
Ancak iddiaların gerçeği yansıtmadığı sonradan ifade edildi. İddiaların yalan olduğu AA Teyit Hattı tarafından duyuruldu. Dizinin bölümleri incelendiğinde de fotoğrafların yer aldığı bir bölümün olmadığı ortaya çıktı.

Melez20

 

İNCELEMEDE ORTAYA ÇIKTI
Görsellerin takibi yapıldığında bir fotoğrafın X hesabı tarafından paylaşıldığı görüldü ve ikinci fotoğrafın ise gönderinin altına yorum yapan bir başka kullanıcı tarafından konulduğu tespit edildi.

Melez21

 

“BEN ÇİZDİRDİM” DEDİ
Diziyle ilgili “Helikopter kazasını bildi” yönündeki paylaşımı yapan kullanıcının fotoğrafı yapay zeka yardımıyla çizdirdiği belirtildi. Kullanıcı bu durumu “Ben çizdirdim” diyerek duyurdu.

HABER: Merkezi