Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

4 gün süren operasyonlarda yüzlerce göçmen yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 5 ilde 4 gün devam eden ‘Kalkan-18’ operasyonlarında 20 göçmen kaçakçılığı organizatörü ve 559 göçmenin yakalandığını duyurdu.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya,

İzmir, Iğdır, Şırnak ve Muğla’da göçmen kaçakçılığı organizatörleri ve düzensiz göçmenlere yönelik jandarma tarafından 4 gün süren operasyonlar düzenlendi.

YÜZLERCE GÖÇMEN YAKALANDI

‘Kalkan-18’ operasyonlarında 20 göçmen kaçakçılığı organizatörü ve 559 düzensiz göçmen yakalandı. Konuyla ilgili sosyal medya X hesabından bir paylaşım yapan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, şunları belirtti:

* “5 ilde Göçmen Kaçakçılığı Organizatörleri ve Düzensiz Göçmenlere yönelik Jandarma tarafından 4 gün devam eden ‘Kalkan-18’ operasyonlarında 20 Göçmen Kaçakçılığı Organizatörü ve ve 559 düzensiz göçmen yakalandı.

* Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki; insan kaçakçılığı yaparak, ülkemizi düzensiz göçün hedefi ve transit geçiş yolu haline getirmeye çalışan insan tacirlerine asla fırsat vermeyeceğiz. Ülkemizin her bölgesinde düzensiz göçle mücadelemiz azim ve kararlılıkla devam edecek.

* Jandarma Genel Komutanlığı Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticaretiyle Mücadele Daire Başkanlığı ve Göç İdaresi Başkanlığı koordinesinde; İl Jandarma Komutanlıklarınca Van, İzmir, Iğdır, Şırnak ve Muğla’da 4 gün devam eden operasyonlarda; yakalanan Göçmen Kaçakçılığı Organizatörlerinin, 13’ü ’ü tutuklandı, 5’i hakkında adli kontrol kararı verildi. Diğerlerinin işlemleri sürüyor.

* Operasyonlar sonucu 13 adet araç, 2 adet sahte pasaport, çok sayıda uyuşturucu hap ve kaçak ilaçlara el konuldu. Yakalanan düzensiz göçmenler, ülkelerine geri gönderilmek üzere geri gönderme merkezlerine teslim edildi.

* Operasyonları gerçekleştiren Kahraman Jandarmamızı ve Göç İdaresi Başkanlığımızın personelini tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle.

(HABER MERKEZİ)